بدون شک وردپرس بعنوان قویترین سیستم سایت ساز جهان می باشد که با فاصله بسیار زیادی با رقبا همچنان در حال صعود است. جدا از وجود انواع افزونه های مختلف که بصورت رایگان یا با هزینه اندکی در اختیار وبمستران است شاید همین پر استفاده بودن وردپرس یکی از عوامل مهم دیگر گسترش سریع آن میباشد، چرا که هم اکنون کاربران میدانند که وردپرس به علت گستردگی استفاده دارای هزاران توسعه دهنده می باشد و اگر مثلا نیاز به رفع مشکلی یا نوشتن افزونه اختصاصی باشد به راحتی قابل اجراست.

یکی از مهمترین مواردی که در بحث راه اندازی سایت با وردپرس وجود دارد موضوع بسیار مهم قالب وردپرس است. امروز کاربران اینترنت نسبت به گذشته بسیار پر توقع شده اند و در کنار دریافت خدمات خوب، انتظار دیدن یک سایت با گرافیک و UX تجربه کاربری بی نظیر را نیز دارند. موضوع طراحی گرافیک و UX به قدری اهمیت پیدا کرده است که هم اکنون از آن بعنوان یک فاکتور تاثیر گذار در نرخ تبدیل و افزایش فروش سایتها نیز یاد میشود. در واقع این قانون بسیار ساده است. اگر سایت زیبا و کارایی داشته باشید بیشتر خواهید فروخت!

 

 

در بحث قالب وردپرس کاربران دو انتخاب دارند. استفاده از قالبهای آماده و طراحی قالب وردپرس هر کدام از این روشها مزیتهای خاص خودش را دارد. مثلا یکی از مزیتهای قالبهای آماده این است که شما هزینه کمتری نسبت به طراحی اختصاصی قالب می پردازید و همچنین مدت زمان آماده شدن سایت شما میتواند خیلی سریع باشد. مثلا اگردر نصب و راه اندازی قالب مشکلی نداشته باشید شاید پس از خرید قالب فقط چند ساعت با راه اندازی سایت خود فاصله داشته باشید.

 

اما علی رغم آن طراحی قالب اختصاصی نیز مزایای خود را دارد. شاید اولین تفاوت غیر تکراری بودن آن نسبت به قالبهای آماده باشد. هرچند هزینه طراحی قالب نسبت به قالبهای آماده بیشتر است ولی در طراحی اختصاصی شما دقیقا میتوانید به طرح مورد نظر خود دست یابید و همچنین درصورتیکه این اقدام را توسط یک شرکت معتبر انجام دهید میتوانید با ارائه نیازهای خود در زمینه UX نیز قالبی داشته باشید که دقیقا برای پرسوناهای مختلف کاربران سایت شما طراحی شده باشد. این موضوع خود میتواند در موفقیت اهداف سایت شما نقش بسزایی داشته باشد.

قالب آماده وردپرس بهتر است یا قالب اختصاصی؟

در جواب سوال بالا باید گفت هر دو! هر دو مورد جایگاه خود را دارد. اگر هزینه و زمان برای شما مسئله است قطعا قالب وردپرس آماده میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد. و اگر تمایل دارید کمی هزینه و زمان بیشتری صرف کنید ولی طرح اختصاصی داشته باشید در این صورت باید از طراحی اختصاصی قالب وردپرس استفاده نمایید.

مسئله بعدی در موضع قالب بحث سئو می باشد. هرچند برخی بر این باورند که قالب تاثیری در سئو وردپرس ندارد ولی واقعیت این است که در صورتیکه به موارد سئو در طراحی قالب توجه نشود این موضوع میتواند به ضرر سایت شما تمام شود.

 

 

بنابراین چه در خرید قالب آماده و چه در طراحی قالب وردپرس حتما باید توجه داشته باشید که قالب مورد نظر استانداردهای سئو را داشته باشد. چرا که اگر سایت به بازدیدهای بالا برسد و یا تعداد مطالب شما بسیار زیاد شود در آن زمان تغییر قالب گاها کار بسیار پیچیده ای خواهد بود. هرچند سئو سایت موضوعی نیست که به آینده موکول شود و از همان ابتدا باید سایت خود را با اصول سئو راه اندازی نمود.

 

 

 

پیشنهاد میکنیم بخوانید :   افزونه امتیاز دهی مطالب وردپرسی WP-PostRatings