میخواهیم در این پست چگونگی کار موتور های جستجوگر را بررسی نماییم و ببینیم بر اساس چه الگوریتم هایی مطالب سایت شما را بررسی میکنند . تمامی موتور های جستجو بر اساس فاکتور سئو seo که search engine optimization به معنی بهینه سازی موتور های جستجو است فعالیت میکنند .

سئو خود از دو بخش crawling و indexing تشکیل شده است که crawling وظیفه ی جمع آوری اطلاعات را بر عهده دارد و indexing وظیفه ی نمایش اطلاعات را بر عهده دارد .

اما سوال اینجاست crawl گوگل چطور صفحات سایت ها را پیدا میکند و صفحه ای ازش نمیتواند دور بماند . در واقع crawl های گوگل بر اساس شبکه به هم تنیده ی لینک ها به هم متصل میشود و صفحات مختلف را بررسی میکنند

وقتی crawl ها این صفحات را پیدا میکنند بخشی از اطلاعات مهم صفحه را در اسناد خود جمع آوری میکند و زمانی که مورد نیاز است آن را فراخوانی میکند .

اما استفاده و فراخوانی از بیلیون ها اطلاعات در یک جا آن هم در کسری از ثانیه واقعا نا ممکن است بخاطر همین موتور های جستجو در سراسر جهان سرور هایی دارند که شما بامشخص کردن موقعیت خود میتوانید به نزدیکترین سرور اطلاعات خود را بفرستید .

اما سوال دیگر این است . موتور های جستجو بر چه اساسی این مطالب را دسته بندی و رتبه بندی میکنند ؟

زمانی که فرد موضوعی را جستجو میکند موتور های جستجو از بیلیون ها اطلاعات ثبت شده قسمت بسیار کوچکی را نمایش میدهند این مطالب در واقع مطالبی هستند که در سرور ها موجود هستند و بر اساس وب سایت هایی است که این مطالب را ثبت کردند

 

امروزه موتور های جستجوگر از المان های بیشتری برای رتبه دهی و ثب اطلاعات استفاده میکنند اما مکانیزم کلی آنها به این صورت است . اوایل نتایج جستجو  بر اساس ارزش هر صفحه نمایش داده میشد اما امروزه صدها عامل تاًیر گذارند ( بک لینک ، نسبت حجم متن به کد ، استفاده از alt  در تصاویر ، استفاده از تگ های استاندارد ، لینک سازی داخلی و…)

 

پینوشت : از موارد اصلی در موفقیت یک سایت بهینه سازی سایتتان است . حدالمقدور از قالب های بهینه سازی شده استفاده نمایید و سعی کنید افزونه سئو برای کمک به ارسال مطالبتان بهره ببرید . لینک سازی داخلی و خارجی را حتما انجام دهید و سعی نکنید گوگل را فریب دهید . هرگز مطالب کپی استفاده نکنید و  طبق الگو های استاندارد به فعالیتتان بپردازید در این صورت شاهد رشد چشمگیری خواهید بود

 

 

  کد نمایش خلاصه مطلب یا چکیده در وردپرس