با آموزش و بررسی تاثیر https در سئو سایت با شما هستیم قبل از هر چیزی باید بیان کنیم پروتکل https تاثیر مستقیمی بر سئو وب سایتتان دارد اما این تاثیر چگونه است و چرا ؟

در واقع ssl یک پروتکل امنیتی است که اطلاعات را بین کاربران و وب سایت رمزگذاری میکند .در حالت کلی وقتی کاربری درخواستی از سایت ثبت میکند این درخواست به مراکز isp ارسال شده و مراکز isp این اطلاعات را به سرور منتقل میکنند و مسیر برعکس هم ثبت میشود تا کاربر درخواست خود را مشاهده کند اما عیب این سیستم در این است این اطلاعات ردو بدل شده بدون رمز گذاری است .

شما توسط https میتوانید این اطلاعات تبادلی را رمزگذاری نمایید و افراد با نفوذ در این شبکه نمیتوانند به اطلاعات ارسالی دست پیدا کنند . این اطلاعات میتواند اطلاعات ورود به سایت ، اطلاعات بانکی ، دسترسی به ایمیل و دیگر اطلاعات باشد که مانع فاش شدن اطلاعات میشود .

 

اهمیت https از نظر گوگل

با توجه به توضیح بالا و بیانات گوگل مبنی بر اهمیت امنیت کاربران ، گوگل به وب سایت هایی که امنیت کاربران را بیشتر فراهم میکنند نگاه ویژه تری دارد که سبب افزایش و بهبود رتبه وب سایتشان نسبت به رقبا میشود .

بنابراین استفاده از https میتواند در سئو وب سایت واقعا مفید باشد .

استفاده از https سبب میشود که از نظر سئو رتبه تان بهبود یابد ، از پروتکل امن و رمز گذاری شده برای تبادل اطلاعات استفاده نماید ، سبب افزایش امنیت کاربران میشود و میتوانید ای نماد برای وب سایت خود دریافت کنید.

 

نحوه تهیه ssl

شما به دو صورت میتوانید ssl برای سایت خود تهیه کنید :

۱- میتوانید از ssl های رایگان استفاده کنید

۲- میتوانید از ssl های اختصاصی و پولی استفاده کنید

نسخه رایگان فرقی با نسخه پولی ندارد و تنها فرق آن در پشتیبانی ، اعتبار سنجی وب سایت از لحاظ آنلاین بودن دائمی است که ما پیشنهاد استفاده از نسخه پولی را میدهیم .

نوع دیگری از ssl با نام wild card ssl وجود دارد که سبب میشود ساب دامین های شما هم https شوند که مناسب وب سایت هایی است که از چند ساب دامین استفاده میکنند اما اگر از ساب دامین استفاده نمیکنید بهترین ssl برای شما domain validated میباشد .

اما چطور این ssl خریداری شده را فعال کنیم ؟

دو روش وجود دارد :

۱- از شرکت ارائه دهنده بخواهید تا این پروتکل را برایتان فعال کند

۲- افزونه really simple ssk را نصب کنید و لینک های خود را به https تبدیل نمایید .

بعد از ثبت تنظیمات به سرچ کنسول بروید و سایت خود را بصورت https ثبت نمایید تا از نظر سئو به مشکل بر نخورید ‌.

پیشنهاد میکنیم مطالب مربوط به آموزش سئو و بهینه سازی را مطالعه نمایید

 

 

  بررسی نسبت متن به کد text to html در وردپرس