با آموزش و راه های حفاظتی برای حفاظت از پنل مدیریت وردپرس با شما هستیم ، یکی از مهمترین بخش های وردپرس پنل مدیریت وردپرس است و اگر شخصی بتواند در آن نفوذ کند میتواند همه کار با وب سایتتان انجام دهد . اما با رعایت نکات زیر امنیت کامل وب سایت خود را حفظ کرده و مانع سوء استفاده افراد سودجو شوید .

۱- استفاده از فایروال

ما استفاده از افزونه sucuri برای محافظت از وب سایتتان را پیشنهاد میکنیم این افزونه وردپرس یک دیوار اتش بر روی وب سایتتان میکشد و مانع نفوذ هکران ، فیشینگ ها و بد افزار ها میشود .

۲- استفاده از پسورد قوی

سعی کنید از پسورد های قوی برای ورود به پنل وردپرستان استفاده کنید این پسورد باید شامل حروف بزرگ ، حروف کوچک ، اعداد و کاراکتر باشد . سعی کنید از پسورد های تکراری و مشابه اکانت های دیگر خود استفاده نکنید .

 

۳- رمز گذاری بر روی پوشه wp-admin

برای ورود به پنل وردپرس باید وارد آدرس yoursite.com/wp-admin شوید . برای رمز گذاری جدید بر روی این پوشه لطفا آموزش ایجاد پسورد برای wp-admin را بخوانید .

 

۴- استفاده از پسورد دوم

در حالت کلی برای ورود به پنل وردپرس باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید در این روش یک پسورد دیگر به پنل ورود وردپرستان اضافه میشود که کد تایید ورود گوگل را باید وارد کنید

 

۵- محدود کردن تعداد ورود

در حالت کلی شما محدودیتی برای وارد کردن اطلاعات ورود ندارید و هر تعدادی که بخواهید میتوانید درخواست ورود نمایید که این امر سبب میشود تا هکران و افراد سودجو با حدس زدن پسوردتان و استفاده از نرم افزار های هک بتوانند به پنل مدیریتتان نفوذ کنند شما با محدود کردن تعداد دفعات ورود میتوانید مقابل این افراد سودجو بایستید و امنیت سایتتان را افزایش دهید .

 

۶- محدود کردن ورود با آی پی

شما میتوانید اجازه وارد شدن به پنل ورود وردپرس را به برخی از آی پی ها بدهید که این امر سبب میشود فقط یکسری از آی پی هایی که مشخص کردید بتوانند اجازه وارد کردن اطلاعات ورود را داشته باشند .

 

۷- حذف راهنمای ورود

زمانی که فردی اطلاعاتی را در وردپرس وارد میکند در صورت وارد کردن اطلاعات اشتباه وردپرس علت خطا را بیان میکند به عنوان مثال بیان میکند نام کاربری اشتباه است یا پسورد . خب این خود یک ضعف بزرگی است زیرا این اطلاعات در اختیار کاربر قرار میگیرد .

 

۸- رمز عبور قوی برای کاربران

اگر کاربرانی در وب سایتتان عضو میشوند و یا چند نویسنده برای سایت خود دارید استفاده از پسورد ضعیف خود سبب نفوذ افراد سودجو و دسترسی به پنل کاربران میشود . شما میتوانید با نصب افزونه force strong passwords از این مشکل جلوگیری کنید . این افزونه به طور اتوماتیک پسورد کاربران را بررسی میکند و کاربرانی که از پسورد ساده و ضعیف استفاده کردند میخواهد تا پسورد خود را قوی تر سازند .

 

۹- ریست رمز عبور کاربران

یکی از روش های افزایش امنیت ریست کردن رمز عبور کاربران است شما در وب سایت خود مطمئنا کاربرانی دارید که مدت هاست وارد سایت نشدند . توسط این افزونه میتوانید کلیه پسورد های کاربران را ریست کنید و از افراد یخواهید پسورد جدید برای خود بگذارند .

 

۱۰- بروزرسانی وردپرس

هر نسخه از وردپرس که ارائه میشود باگ ها و راه های نفوذ بررسی و شناسایی میشود که توسط تیم برنامه نویسی وردپرس برطرف میشود  که این امر مانع ورود تروجان ها و بد افزار ها میشود . بروز رسانی و آپدیت خودکار در وردپرس

 

۱۱- محدودیت دسترسی به پیشخوان

در وب سایت خود میتوانید مشخص کنید چه کاربرانی اجازه ورود به پیشخوان را داشته باشند زیرا همه ی کاربران اجازه چنین کاری را ندارند . در حالت کلی تمامی کاربران میتوانند اجازه دسترسی به پنل را داشته باشند شما با نصب افزونه remove dashboard access میتوانید اجازه دسترسی کاربران را غیر فعال کنید معرفی کد دسترسی به پیشخوان وردپرس فقط توسط مدیر

 

پینوشت : با رعایت نکات موف گامی محکم برای امنیت وردپرستان بر دارید . مطمئن باشید با رعایت نکات فوق براحتی میتوانید امنیت وردپرس خود را افزایش دهید و نگرانی خود را بابت هرگونه اعمال نفوذ و خراب کاری برطرف سازید . موفق و پیروز باشید .

 

  افزایش امنیت وردپرس با غیر فعال کردن گزارش خطای php