با آموزش و معرفی الگوریتم پنگوئن و تاثیر آن در سئو سایت با شما هستیم ، یکی از اصلی ترین الگوریتمی که گوگل آن را ایجاد و مدام اپدیت میکند الگوریتم پنگوئن penguin algorithm  است

در این الگوریتم مشخص شده است وب سایت هایی که مطالب دیگر وب سایت ها را کپی میکنند و مطالب تکراری برای گوگل ارسال میکنند ، وب سایت هایی که لینک های متعدد برای دریافت تبلیغات دریافت میکنند و سایت هایی که برای انتشار مطالب از روش کلاه سفید در بهینه سازی سایت استفاده میکنند را بررسی و با آنها برخورد میکند .

 

به عنوان مثال وب سایتی را در نظر بگیرید که آنچنان محتویی ندارد ولی لینک های خود را در وب سایت های دیگر بمنظور بک لینک و تبلیغات لینکی گذاشته است ، خب از نظر گوگل این بک لینک ها کاملا غیر متعارفند و فقط هدف وب سایت ، گول زدن گوگل برای افزایش رتبه وب سایت خود است که گوگل این گونه وب سایت ها را اسپم میشمارد .

 

زمانی که گوگل الگوریتم پنگوئن را معرفی کرد هدف اصلی آن را تجزیه و تحلیل و آنالیز وب سایت ها برای معرفی باکیفیت ترین مطالب بیان نمود که یکی از شاخص های بالا بردن کیفیت مطالب لینک هایی است که به آن مطالب داده شده است .

کار اصلی الگوریتم پنگوئن مبارزه با سایت های کپی کاری است که حق کپی رایت را رعایت نمیکنند و مطالب تکراری اسپم ارسال میکنند . گوگل با اینگونه سایت ها برخورد شدیدی کرده و رتبه ی آنها را شدیدا کاهش میدهد .

 

هدف گوگل از ارائه الگوریتم پنگوئن فقط و فقط نمایش بهترین و کامل ترین اطلاعات برای بازدید کنندگان است . اگر سایتی در لیست سایت های اسپم گوگل قرار بگیرد اصطلاحا به آن پنالتی شدن وب سایت میگویند .

 

نکاتی که با رعایت آن مانع الگوریتم پنگوئن در سایت خود شوید

مطالب وب سایتتان را خودتان بنویسید و از جایی کپی نکنید ( تولید محتوا کنید )

لینک دهی زیاد در وب سایتتان ایجاد نکنید

از لینک های بی کیفیت برای ارجاع به مطالبتان استفاده نکنید

از بک لینک های استاندارد و مطابق با موضوع وب سایتتان استفاده کنید .

بصورت منظم تولید محتوا کنید و آن را منتشر کنید

مطالب خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

 

به یاد داشته باشید رعایت کلیه الگوریتم های گوگل مانند الگوریتم پنگوئن ، الگوریتم مرغ مگس خوار ، الگوریتم کبوتر ، الگوریتم دزدان دریایی و دیگر الگوریتم ها کار بسیار دشواری نیست . با رعایت این الگوریتم ها براحتی میتوانید رتبه ی خود را در گوگل بهبود بخشید .

 

  الگوریتم RankBrain و تاثیر آن در سئو