با بحث در مورد تاثیر هاست و سرور بر سئو در یک وب سایت با شما هستیم این سوال به طور کلی ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده که آیا واقعا هاست یا سرور بر روی سئوی وب سایت تاثیر گذارند یا خیر در همین اول کار باید بگویم بله اما در این آموزش میخواهیم ببینیم چطور تاثیر میگذارند و چگونه باعث فیدبک موثر در سئو میشوند .

 

باید گفت استفاده از یک هاست مناسب و یا یک هاست غیر مناسب تاثیر مستقیمی روی سئو ندارد ولی به صورت غیر مستقیم از جمله فاکتور هایی است که اهمیت زیادی دارد . به یاد داشته باشید تمامی فاکتور های مورد بررسی در سئو جدای هم نیستند و با هم در ارتباطند و تاثیر یکی از پارامتر ها بر دیگر پارامتر تاثیر میگذارد .

 

 

⚡ در حالت کلی ۴ فاکتور از یک هاست بر سئوی وب سایت شما تاثیر مستقیم میگذارد :

📌 مکان سرور : این پارامتر تاثیر بسزایی در بهینه سازی وب سایتتان دارد به عنوان مثال اگر از هاست ایرانی استفاده میکنید و کاربری از ایران وارد سایتتان شود سایتتان را با سرعت بیشتری نسبت به کاربری که از المان وارد سایتتان میشود برایش لود میشود و لود شدن سریع سایت و فعالیت بیشتر فرد در ماندگاری صفحات وب سایتتان تاثیر مستقیمی در سئو دارد .

📌 سرعت سرور : در حالت کلی هرچه سرعت پردازش سرور یا هاستتان بیشتر باشد بوت های گوگل با سرعت بیشتری به بررسی صفحات وب سایتتان میپردازند که خود این امر سبب افزایش سئو وب سایتتان میشود

📌 آپ تایم : یکی از فاکتور هایی که واقعا بر ضرر شما تمام میشود قطی وب سایت و در دسترس نبودن آن است که سبب افت شدید در نتایج جستجو گوگل میشود . از هاست ها و سرور هایی استفاده کنید که قطی نداشته باشند و آپ تایم بالایی برایتان رقم زنند . سایت هایی که قطی زیاد داشته باشند از سمت گوگل سایت های غیر قابل اعتماد شناسایی میشوند و کم کم با افت شدید رتبه مواجه خواهند شد

📌 امنیت : یکی از فاکتور هایی که بوت های گوگل بررسی میکنند شاخص امنیت وب سایتتان از طرف هاست یا سرور است که اگر از امنیت پایینی برخوردار باشند احتمال افت شدید رتبه شما وجود خواهد داشت

 

تمامی موارد بالا باعث حس رضایت و فیدبک موثر از سمت کاربران میشود که این امر برای گوگل از جمله موارد بسیار مهم میباشد .

علاوه بر ۴ مورد بالا که بیان شد باید تنظیمات اولیه در هاست و سرور شما انجام شود که شامل : تنظیمات gzip ، تنظیم کردن utf8 و دیگر موارد که پیشنهاد میکنیم در صورتی که اطلاعات آنچنانی ندارید با متخصصین سئو ما تماس بگیرید .

 

📢 پی نوشت : همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد استفاده از یک هاست و سرور مطمئن تاثیر مثبتی در بهینه سازی وب سایتتان دارد پیشنهاد میشود از شرکت های معتبر در ارائه خدمات هاست و سرور خدمات بگیرید و از آن استفاده نمایید .

 

  غیرفعال کردن فشرده سازی تصاویر آپلودی در وردپرس