با معرفی مهمترین الگوریم گوگل با نام RankBrain و تاثیر آن در سئو با شما هستیم ، تازگی ها گوگل الگوریتم جدیدی با نام RankBrain را معرفی کرده که میتوان این الگوریتم را انقلابی تازه در نتایج جستجوی گوگل دانست این الگوریتم هوش مصنوعی فوق العاده حرفه ای است و از جمله الگوریتم های مهم در نتایج رتبه بندی وب سایت هاست .

این الگوریتم طوری برنامه نویسی شده که اگر در شرایط مطلوب قرار بگیرید باعث افزایش رتبه و افزایش بازدید و ورودی از سمت گوگل میشوید .

در گذشته تمامی رتبه دهی های وب سایت توسط developer ها انجام میشود اما هم اکنون رتبه دهی وب سایت ها بر اساس الگوریتم RankBrain صورت میپذیرد که دخالت نیروی انسانی به حداقل رسیده است

 

الگوریتم رنک برین RankBrain گوگل چیست

روش کار الگوریتم رنک برین RankBrain اینگونست که ابتدا سایت ها را بر اساس محتوا ،لینک ها ، کلمات کلیدی ، کلمات مرتبط و.. رتبه بندی میکند سپس به صورت رندوم و تصادفی لینک ها را در نتایج جستجو نمایش میدهد و فیدبک کاربران را مشاهده میکند .

اگر کاربر از محتوی ان صفحه رضایت داشت و به نتایج دلخواه خود رسید باعث بهبود رتبه سایت شده در غیر این صورت با افت رتبه مواجه میشود

 

این کار به صورت گسترده و مداوم توسط این الگوریتم بررسی میشود به همین دلیل لینک ها جایگاه های ثابتی در گوگل نخواهند داشت مگر در صورتی که میزان رضایت کاربران از آن سایت همیشه بالا باشد .

 

⚡ این الگوریتم به دو صورت کار میکند در ابتدا نتایج را به کاربر نشان میدهد و منتظر میماند بازخورد و فیدبک کاربر را مشاهده و آن را تحلیل نماید .

 

📢 اما سوال اساسی اینجاست گوگل طبق چه لگاریتمی صفحات را رتبه بندی میکند ؟

زمانی که کاربر مطلبی را جستجو میکند گوگل طبق وجود مطالب مترادف و کلیدی صفحات مد نظر را به کاربران نمایش میدهد ، اگر مطالب مفید بود قطعا با افزایش رتبه مواجه میشود و اگر مطالب مفید نباشد با افت رتبه مواجه خواهد شد . در حالت کلی از طریق میزان کلیک بر روی نتایج ، زمان ماندگاری کاربر در سایت ، نرخ پرس ، تعامل کاربر به هر صفحه امتیاز میدهد که این امتیاز ها امتیاز نهایی وب سایت شما را تعیین میکنند

به عنوان مثال شما کلمه ی خرید خانه در تهران را در گوگل جستجو میکنید و وارد اولین سایت میشوید اگر مطالب این وب سایت مفید باشد و همان مطلبی باشد که به دنبال آن هستید پس میزان ماندگاری شما در صفحه بالا میرود ، نرخ پرش هم کمتر شده و میزان کلیک هم بیشتر شده که خود باعث بهبود رتبه در نتایج جستجو میشود که عکس این حالت هم امکان پذیر می باشد .

 

 

پی نوشت : طبق گفته ها متوجه شدیم تمام لینک ها دائما در حال بررسی اند و جایگاهشان مرتبا تغییر میکند و وب سایتی در رتبه های بالاتر قرار میگیرد که مطالب درست تر و کار آمد تری را ارائه دهد  الگوریتم RankBrain که انقلابی اساسی در نتایج جستجو گوگل ایفا کرده هر روزه در حال بروزرسانی است تا کامل ترین نتایج را به کاربر نشان دهد

 

  تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار در سئو وب سایت