سلام و روز بخیر به همه دوستانی که تا به امروز با ما همکاری کردند و در کنارمون بودند، امیدوارم وسط هفته خوبی را تا به الان گذرانده باشید و مطالبی که در اختیارتان میگذارم با انرژی مورد استفاده قرار دهید . همانگونه که در جریان هستید، سایتی بدون منو یا فهرست وجود ندارد . فهرستها به شما کمک میکند سریعا به تمامی بخش های سایت دسترسی پیدا کنید و اطلاعات کلی در مورد اینکه سایت در مورد چیه و چه چیزاهایی درون آن است، دریابید.

بعضی از افراد مایلند بعضی از منو ها را از دید کاربران عضو سایتشان نشده اند پنهان کنند و فقط کاربرانی که سایتشان پیوستند به آنها دسترسی داشته باشند . یا برخی از منوها را تنها برای برخی از قسمتهای کاربری ایجاد کنند، اینگونه کسی غیر از آنها منوها را نمی بیند.

 

نحوه کار با افزونه Nav Menu Roles

ابتدا این افزونه وردپرس را دریافت نموده و نصب کنید سپس بعد از فعال سازی افزونه، به منو نمایش > فهرست ها در پیشخوان وردپرس  وارد شوید. در این قسمت اگر بر روی هرکدام از منوهای فهرست تان کلیک کنید با جمله جدیدی به نام Display Mode رو به رو خواهید شد که داری سه گزینه انتخابی به شرح زیر میباشد :

 

 📌 Logged In Users : با انتخاب این فیلد منوی انتخابی فقط برای کاربرانی که عضو سایت شما قرار دارند نشان داده می شود.

 📌 Logged Out Users : با انتخاب این فیلد منوی انتخابی تنها برای کاربران هنوز عضو سایت شما نشده اند نشان داده می شود.

📌  Everyone : با انتخاب این فیلد منوی انتخابی برای تمامی اشخاصی که وارد سایت شما میشوند، نشان داده می شود.

 

⚡ نکته : لازم به ذکر است اگر گزینه Logged In Users را انتخاب کنید، در قسمت پایین گزینه ای به نام Restrict menu item to a minimum role باز شده و تمامی قسمت های کاربری را مشاهده خواهید کرد. مثلا میتوانید برای هر منو مشخص کنید فقط چه نقشهای کاربری آن منو را قابل مشاهده باشد.

 

 

در این صورت میتونید خیلی راحت منوهای خود را سفارشی و بر اساس نقشهای کاربری مخفی نماید . فقط کافیست وقت بزارید و منو های متفاوتی برای کاربران عضو شده و نشده ایجاد و سفارش سازی نماید . امیدوارم این آموزش وردپرس مورد بهره برداری شما قرار گرفته باشد 😊

 

دانلود افزونه Nav Menu Roles از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Nav Menu Roles

 

  بهترین پیوند یکتا در ووکامرس با افزونه WooCommerce Permalink Manager