با آموزش نحوه بارگذاری فایل های حجیم به صورت مستقیم از سرور ftp در وردپرس در خدمت دوستداران قالب کده هستیم . همانطور که می دانید رسانه یکی از مهم ترین بخش های سایت است که باعث جلب نظر بازدید کنندگان می شود . همانگونه که در حالت عادی تصاویر را تک تک در قسمت رسانه پیشخوان آپلود و استفاده می‌کنیم . خب اگر یک فایل حجیم داشته باشیم و بخواهیم آن را در سایت خود آپلود و  سپس استفاده کنیم باید زمان بسیار زیادی صرف آپلود کردن تک تک آن فایل‌ها کنیم .

برای حل این مورد لطفا تا انتهای آموزش با ما باشید.

 

آپلود فایل‌های حجیم در وردپرس

یکی از راه حل های موجود برای آسان شدن کار این است که فایل ها را توسط FTP در هاست خود بارگذاری کرده و توسط افزونه Add From Server آن ها درون پوشه کتابخانه درون ریزی کنید.

افزونه Add From Server مناسب برای درون ریزی فایل های بزرگ یا حجیم است که نمیتوان آنها را به طور مستقیم در رسانه پیشخوان آپلود کرد!

تعداد زیادی از میزبان های وب سرور برای آپلود کردن فایل محدودیت گذاشتند و کاربران به راحتی نمیتوانند آپلود فایل های بزرگ از طریق مرورگر خود دریافت نمایند . به همین علت با نصب  افزونه Add From Server مشکل شما حل خواهد شد و  به راحتی میتوانید فایل های حجیم را در کتابخانه خود ایمپورت نمایید .

 

نحوه کار با افزونه Add From Server

ابتدا این افزونه وردپرس را از پایین صفحه در قسمت صفحه افزونه دانلود کنید سپس آن را در پیشخوان سایت وردپرسی خود نصب و فعال نمایید. پس از فعال کردن افزونه گزینه جدیدی به نام Add From Server به منو تنظیمات اضافه خواهد شد

سپس وارد صفحه تنظیمات افزونه شده که در این صفحه دو قسمت به نام های User Access Control و Root Directory موجود است . آنها را بررسی و به دلخواه خود علامت گذاری نمایید.

 

 

در قسمت اول مشخص می کنید چه افرادی میتوانند فایل های حجیم یا تصاویرهای مختلفی را آپلود کنند !  همه کاربران ! برخی از نقش های کاربری ! یا برخی از کاربران خاص ؟!

در ادامه در قسمت بعد میتوانید مسیر فایل های آپلود شده برای کاربران را در یک پوشه خاص محدود کنید ! در آخر کار تغییرات را ذخیره کنید .

سپس برای آپلود فایل های انبوه از طریق ftp به هاست خود متصل شوید و تصاویر را در پوشه wp-contetnt/upload آپلود نمایید . بعد به قسمت رسانه > Add From Server در پیشخوان وردپرس رفته و فایل ها را انتخاب و روی دکمه import کلیک نمایید.

با این روش تمامی تصاویر به بخش رسانه منتقل خواهد شد.  در حال حاضر  به بخش رسانه > کتابخانه رفته و تصاویر جدید را مشاهده و  میتوانید در مطالب سایت خود به کار ببرید .

 

دانلود افزونه Add From Server از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Add From Server

 

 

  جلوگیری از ورود هرز نامه ها به وردپرس و مسدود کردن آنها