زمانی که صفحاتی از سایت خود را حذف می‌کنید یا تغییر مسیر می‌دهید این نوع تغییر مسیر برای جلوگیری از ایجاد خطای ۴۰۴ در گوگل وبمستر تولز هست و در پایان جلوگیری از آسیب زدن به سئوی سایت . اگر میخواهید تغییر مسیر به صورت خودکار انجام شود میتوانید افزونه یواست سئو پرمیوم نصب و فعال کنید . اگر قصد دارید آدرس صفحات سایت وردپرسی خود را تغییر دهید میتوانید با نصب و فعال سازی افزونه Quick Page / Post Redirect این عمل را خیلی راحت و ساده انجام دهید

در ادامه آموزش کار با Quick Page/Post Redirect  آشنا خواهید شد.

 

آشنایی با نحوه کار افزونه Quick Page / Post Redirect

افزونه Quick Page / Post Redirect را دریافت و نصب کنید پس از فعال سازی افزونه منو جدیدی به نام Quick Redirects در پیشخوان وردپرس نشان داده خواهد شد. در این قسمت تعدادی زیرمنو وجود دارد که مهم ترین آنها را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد

📢 برای شروع به زیرمنو Quick Redirects بروید و در صفحه مورد نظر در بخش Request URL آدرس لینک های فعلی خود و در بخش Destination URL آدرس لینک جدید را تایپ نمایید.

به علاوه میتونید در چک باکس های NW و NF جهت فالو بودن و یا نوفالو بودن لینک ها و باز شدن آنها در یک پنجره جدید را علامت گذاری نمایید .

 

 

سپس میتوانید آدرس تمامی پست تایپ های دلخواه وردپرستون را توسط redirect 301 انتقال داده واز این پس اگر کاربران شما روی لینک قبلی کلیک کنند به لینک جدید ریدایرکت می شوند و صفحه یا نوشته را به صورت صحیح بدون ارور ۴۰۴ مشاهده خواهند کرد.

📢 در مرحله بعدی به زیرمنو بعدی رفته در این قسمت میتونید از لینک های ریدایرکت شده خروجی گرفت و در سایت دیگر درون ریزی کرد به همین راحتی

 

 

📢 در مرحله بعد، در بخش redirects summary گزارش خلاصه ریدایرکت ها با مشخصات کامل قابل مشاهده هستند . حال به سراغ پیکربندی تنظیمات این افزونه وردپرس میرویم، در اینجا میتوانید مشخص کنید پست تایپ های سفارشی هم قابل ریدایرکت باشند و متاباکس های پست تایپ دلخواهتان را مخفی نماید .

 

 

همانطور که قبلا ذکر شد نوفالو کردن و باز شدن لینک ها در پنجره جدید با استفاده از جی کوئری اتفاق خواهد افتاد . در اینجا اگر جی کوئری دیگری نیز دارید تیک این گزینه را بزنید تا تنها از جی کوئری نوفالو استفاده شود  و در قسمت Make ALL Redirects this type انواع تغییر مسیرها یا ریدایرکت ها موجوده است . گزینه permanant redirect 301 را انتخاب کنید. به طور کلی به تنظیمات کلی اکتفا کردیم و مابقی تنظیمات را در صورت نیاز میتوانید  فعال کنید .

موفق و پیروز باشید. 😉

 

دانلود افزونه Quick Page/Post Redirect از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Quick Page/Post Redirect

 

  افزونه اشتراک گذاری مطالب وردپرس در شبکه‌های اجتماعی