همگی عزیزان میدانید که تمامی اطلاعات سایت و آیتم ها در پایگاه داده mysql ذخیره می شود . به طور مثال وقتی که در وردپرس یک نوشته را تغییر میدهید پس از هر تغییر یک رونوشت به صورت خودکار به نوشته اضافه خواهد شد و در دیتابیس ذخیره می شود.

به همین علت حجم دیتابیس افزایش می یابد و سرعت سایت کاهش پیدا میکند! برای جلوگیری از این مشکل میتوانید افزونه Optimize Database after Deleting Revisions را در پیشخوان نصب کنید  و رونوشت های قدیمی را حذف نماید  و دیتابیس خود را بهینه سازی کنید . همچنین میتوانید در نظر بگیرید پس از ثبت چند رونوشت در نوشته رونوشت های قدیمی حذف شود!

 

نحوه کار با افزونه Optimize Database after Deleting Revisions

ابتدا این افزونه وردپرس  را دریافت و نصب کنید . سپس بعد از فعال سازی افزونه گزینه جدیدی تحت عنوان Optimize Database در منو تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما قرار خواهد گرفت.

وارد زبانه تنظیمات افزونه Optimize Database after Deleting Revisions شوید و مراحل زیر را بررسی نمایید.

 

 

۱-  در قسمت تنظیمات مشخص می شود برای چه پست تایپ هایی رونوشته ها مورد حذف قرار بگیرند! سپس در بخش Delete revisions older than مشخص میکنید رونوشت ها از چه زمانی به بعد به صورت اتوماتیک حذف شوند! بعد از آن در بخش بعدی تعیین می کنید در هر پست و صفحه تعداد ذخیره رونوشت ها چه تعداد باشد!

حال بعد از مقداری که شما وارد کردید گر رونوشت ها به آن حد برسد تمام رونوشت های قبلی حذف خواهد شد.

 

نکنه : اگر مقدار صفر را وارد کرده تمامی رونوشت ها در صفحه و نوشته موجود حذف خواهند شد!

در قسمت های بعدی در صورت دلخواه تیک گزینه های درون زباله دان ، اسپم ها ، حذف تگ های بی استفاده ، حذف پینگ ها و ترک بکها و غیره را فعال کرده تا دیتابیس سایت وردپرسی شما به خوبی و خیلی آسان و سریع بهینه سازی شود . بعد در قسمت زمان بند مشخص کنید چه زمانی و چه وقت یک بار دیتابیس بهینه شود !

 

در قسمت آخر دکمه ذخیره تنظیمات بفشارید و روی گزینه برو به بهینه ساز کلیک کنید . در مرحله بعدی خلاصه ای از تنظیمات بهینه سازی شده دیتابیس را مشاهده می کنید آنها را بررسی و روی دکمه شروع بهینه سازی کلیک کنید.

 

 

پس از مدت زمانی رونوشت ها حذف شده و دیتابیس شما بهینه سازی خواهد شد .

 

 

در نهایت افزونه Optimize Database after Deleting Revisions معرفی شده یک افزونه بسیار ساده و کاربردی  پس از نصب آن در سایت از ازدحام رونوشت ها در پست تایپ ها جلوگیری خواهدشد . امیدوارم مطلب امروز مورد قبول واقع شده باشد.

 

دانلود افزونه Optimize Database after Deleting Revisions از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Optimize Database after Deleting Revisions

 

 

  افزونه ایجاد پاپ آپ در وردپرس