فرم جستجوی آژاکس نمونه ی پیشرفته ی جستجوی معمولی در یک وب سایت است و فرق آن با جستجوی معمولی در این است که زمانی که کاربری متنی را سرچ میکند بدون لود و بارگذاری مجدد صفحه مطالب جستجو شده و به کاربر نمایش داده میشود و بهترین و نزدیکترین مطالب به موضوع نمایش داده میشود .

در این مطلب با افزونه جستجو یپیشرفته آژاکس آشنا می شویم امیدوارم لذت ببرید.

ایجاد فرم جستجوی آژاکس

همانگونه از قبل براتون گفتم برای شروع کار با این افزونه وردپرس باید آن را دانلود و در سایت وردپرسی خودتان نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن افزونه منو جدیدی به نام Ajax Search Lite در پیشخوان وردپرس قرار خواهد گرفت که بر روی  Ajax Search Lite کلیک کنید تا وارد تنظیمات مربوطه روید

 

معرفی تب های افزونه Ajax Search Lite

تب General option

گزینه Sources & Basics : در این بخش میتوانید فرمهای جستجوی قالب و فروشگاه تان را با این جستجو حرفه ای و زنده جایگزین کنید و پست تایپ های سفارشی را که قصد جستجو دارید را کشیده و رها کنید و جاهای مختلفی که دوست دارید افزونه در آنها جستجو کند را مشخص کنید.

گزینه Behavior : در این بخش می توانید نحوه رفتار افزونه را تنظیم کنید.

گزینه Ordering : در این بخش میتوانید مشخص کنید نتایج اصلی و ثانویه به چه شکل مرتب سازی شوند.

گزینه Autocomplete & Suggestions :  در این بخش می توان تنظیمات بخش پیشنهاد دهنده های خودکار این جستجوگر را انجام دهید . تنظیماتی در مورد پشنهاد دهنده گوگل ، تعداد کاراکترها و غیره . البته این نکته حائز اهمیت است که زبان پیشنهادات را persian قرار دهید .

 

تب image option

در این بخش مشخص می نماید که آیا تصویر در کنار عبارت جستجو شده نشان داده شود یا خیر ؟! در حالت پیش فرض تصویر شاخص صفحه یا نوشته می باشد .

 

تب Frontend Search Settings

در این قسمت اگر گزینه Show search settings on the frontend را فعال کنید ، یکسری گزینه های اضافی مبنی بر اینکه عبارت نوشته شده در باکس جستجو در صفحات ، پستها ، عنوان ، محتوا جستجو می شوند.

 

تب Layout Options

Search Box layout : در این قسمت میتوان تم فرم جستجو ، متن Placeholder ، عرض و فاصله خارجی باکس جستجو را انتخاب کنید.
Results layout : در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به نمایش نتایج در باکس جستجو را بررسی و پیکربندی کنید .
Results Behaviour : در این قسمت  میتوانید نحوه رفتار نمایش نتایج را بررسی کنید، مثلا نتایج جستجو در یک پنجره جدید نمایش داده شود یا خیر؟!
Keyword Highlighting : در این قسمت  میتوانید تنظیمات مربوط به هایلایت شدن نتایج مشخص کنید.

 

تب Advanced 

در این گزینه میتوان محصولات stock و مخفی را از باکس جستجو حذف نماید . علاوه بر این میتوانید دسته بندی مورد نظرتان را با دراگ کردن به باکس رو به رو حذف کنید و در آخر آیدی پست هایی که نمیخواهید به کاربران هنگام سرچ نمایش داده شود را بنویسید.

 

دانلود افزونه Ajax Search Lite از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Ajax Search Lite

 

 

  افزونه Uji Countdown برای ایجاد شمارش معکوس در وردپرس