برای اینکه شما یک شمارش معکوس را در نوشته یا صفحه خود قابل مشاهده قرار دهید می توانید از افزونه شمارش معکوس وردپرس Uji Countdown  استفاده کنید این افزونه وردپرس به شما این امکان میدهد تا شمارنده در وردپرس ایجاد کرده و زمان باقی مانده برای شروع یک رویداد را به کاربران خود از طریق ایمیل اطلاع رسانی نماید .

 

آموزش افزونه Uji Countdown

در شروع  کار افزونه Uji Countdown را نصب و فعال کنید پس از فعال سازی افزونه Uji Countdown یک گزینه جدیدی به نام Uji Countdown در منو تنظیمات پنل مدیریت وردپرس شما خواهد آمد شما باید در اینجا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید ، در این قسمت پنج زبانه وجود دارد که هر کدام را بررسی میکنیم پس با ما همراه باشید .

 

 

درقسمت اول روی دکمه add a new style کلیک نماید آنگاه باید یک عنوان برای شمارنده خود در وردپرس در نظر بگیرید ، آن را بنویسید و در ادامه فونت گوگل ، ترازبندی شمارنده معکوس ، فرمت اصلی شمارنده ، فرمت ثانویه ، نمایش انیمیشن ، نمایش توضیحات هر شمارنده ، اندازه تایمر ، رنگ باکس شمارنده ، رنگ متن و برچسب و اندازه برچسب را انتخاب و تنظیم نماید .

درمرحله اخر روی دکمه save style کلیک نمایید .

 

 

Timer Title: ابتدا یک عنوان برای شمارنده در وردپرس انتخاب کنید.

Google Font : در صورتی که قصد دارید تا از فونت‌های گوگل برای نمایش در تایمر استفاده کنید از میان لیست موجود یکی از فونت‌ها را انتخاب کنید در غیر اینصورت آن را بر روی گزینه Default قرار دهید تا از فونت استفاده شده در سایت استفاده شود.

Alignment : با استفاده از این بخش قادر خواهید بود تا چینش نمایش شمارنده معکوس وردپرس را در وضعیت‌های راست‌چین، وسط‌چین، چپ‌چین و یا بدون وضعیت قرار دهید.

Main format : با استفاده از این بخش می‌توانید تا زمان‌های مورد نظر برای نمایش رویداد را بر اساس روز، ساعت، دقیقه و ثانیه انتخاب کنید.

Secondary format : اگر رویداد تعیین شده بیشتر از یک سال باشد از این بخش نیز قادر خواهید بود تا امکان نمایش بر اساس سال، ماه و هفته را فعال کنید تا در شمارنده نمایش داده شود.

Animation for seconds : با استفاده از این گزینه حالت انیمیشن برای شمارنده معکوس وردپرس فعال خواهد شد.

Display time label text : با فعال کردن این گزینه توضیحات هر شمارنده که بر اساس سال، ماه، هفته، روز و… می‌باشد در آن نمایش داده خواهد شد.

Timer Size: از این بخش قادر خواهید بود تا با استفاده از خاصیت کشیدن اندازه تایمر را تعیین کنید.

Select Box Color : با استفاده از این بخش می‌توانید رنگ باکس شمارنده معکوس وردپرس را تعیین کرده و از بخش Text Color نیز می‌توانید رنگ متن برای نمایش زمان را انتخاب کنید.

Label Size : از این قسمت نیز می‌توانید اندازه توضیحات شمارنده را تعیین کنید.

Enable Subscribe Form : اگر قصد دارید تا فرم درج ایمیل برای عضویت در خبرنامه برای شمارنده معکوس وردپرس را نمایش دهید تیک این گزینه را فعال کرده و سپس مشابه تصویر متن مربوط به هر فیلد و دکمه برای عضویت در خبرنامه را وارد کنید.

 

در زبانه Subscriber شما می توانید لیست کاربرانی که فرم ایمیل را تکمیل کرده‌اند را مشاهده و مدیریت نمایید

 

 

در آخرین زبانه ، مدت زمان بازدید کاربر در سایت را فعال نمایید و افزونه را راست چین کنید . همچنین شما میتوانید در پایین صفحه فیلدهای شمارنده را به زبان فارسی ترجمه کنید و تغییرات را ذخیره نمایید .

بعد از انجام همه این مراحل ، شما میتوانید با وارد شدن به نوشته یا صفحه دلخواه خودتان در نوار ابزار ویرایشگر روی آیکون ساعت انتخاب نمایید و استایل و تاریخ انقضای شمارنده ، انتخاب زمان ، مخفی کردن شمارنده پس از اتمام تاریخ انقضا و عنوان کمپین را مشخص کنید .

 

 

Select Style : ابتدا از این گزینه استایلی را که در ابتدا ساخته‌اید و قصد دارید تا با این رنگ‌بندی و ظاهر شمارنده نمایش داده شود را انتخاب کنید.

Expire Date : از این بخش نیز می‌توانید زمان پایان یافتن شمارنده که در واقع زمان شروع رویداد شما خواهد بود را انتخاب کرده و از بخش Select Time ساعت دقیق رویداد را نیز انتخاب کنید.

After expiration : با استفاده از این بخش می‌توانید تعیین کنید تا پس از پایان یافتن رویداد شمارنده مخفی شده و یا اینکه کاربران به صفحه دلخواهی هدایت شوند.

Recurring Time : با استفاده از این گزینه نیز قادر خواهید بود تا یک بازه زمانی را وارد کنید تا این رویداد به صورت مرتب پس از آن مجددا اجرا شود. با استفاده از فیلد Repeats نیز می‌توانید تعداد دفعات تکرار رویداد را انتخاب کنید. در صورت خالی گذاشتن این گزینه رویداد شما همیشگی خواهد بود.

Campaign Name : در نهایت در این فیلد نیز عنوان کمپین و یا هر نام دلخواهی که قصد دارید تا در شمارنده نمایش داده شود را وارد کرده و بر روی Insert کلیک کنید.

 

دانلود افزونه Uji Countdown از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Uji Countdown

 

  ساخت رمز عبور تصادفی با افزونه Simple User Password Generator در وردپرس