در وردپرس زمانی پیش میاید که بخواهید صفحه در دست تعمیر راه اندازی کنید و ناچارا دنبال تم های مختلف میروید اما برای اینکه بتوانید صفحه دلخواه در دست تعمیر خودتان را ایجاد و به حالت سفارش سازی در بیاورید بهتر است از این افزونه جذاب یعنی افزونه EZP Coming Soon Page استفاده نمایید . ما در آموزش های قبلی خود با معرفی افزونه Under Construction ساخت صفحه در دست تعمیر آموزشی را خدمتتان عرض نمودیم

 

اما بجای افزونه میتوان از کد نیز استفاده نمود که زمانی که این کد را در سایت خود قرار دادید کاربران با متن در حال بروزرسانی هستیم مواجه خواهند شد اما شما به طور صحیح تمامی قسمت های سایتتان را مشاهده خواهید کرد ( کد وردپرس در حال بروزرسانی ) این کار برای زمانیست که میخواهیم سایت را برای چند ساعت Update کنیم . نمیخواهیم کاربران در طول این بروزرسانی به سایت مراجعه کنند و سایت را بهم ریخته ببینند، بنابراین میتوانیم صفحه را مختص این موضوع درست کنیم.

 

ویژگی افزونه EZP Coming Soon Page

یکی از قابلیت‌های کلیدی این افزونه وردپرس این است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا فرمی را برای درج ایمیل جهت جمع‌ آوری ایمیل برای خبرنامه در ان قرار دهید. مطمئنا تغییر قالب سایت وردپرس بهانه خوبی است تا به مشتریان خود یک کد تخفیف ارائه دهید، پس پیشنهاد می‌کنم از این قابلیت استفاده کرده و متن صفحه خود را نیز به گونه‌ای تغییر دهید تا کاربران شما ایمیل خود را جهت دریافت کد تخفیف درج کنند

 

نحوه کار با افزونه EZP Coming Soon Page

دز مرحله اول کار با هر افزونه ای شما باید اقدام به نصب و فعال سازی پلاگین کنید . ابتدا افزونه وردپرس را دانلود ، نصب و فعال نمایید پس از آن گزینه ی جدیدی به نام coming soon به منو پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد

 

ساخت صفحه در دست تعمیر در وردپرس

این منو شامل چهار زیرمجموعه است و شما برای شروع کار باید وارد زیر منو  template شوید

حال با سه تب رو در ور خواهید شد با ما باشید تا با این سه تب کاربردی اشنا شوید :

 

تب style : شما در این تب میتوانید نوع پس زمینه صفحه مورد نظرتان را انتخاب نموده و سپس آن را آپلود کنید که این تب خود دارای سه بخش color ، image ، video است آنگاه در متاباکس content شما میتوانید اندازه شفافیت و رنگ تصویر را بر میزان درصد تعیین کنید . در مرحله بعد شما میتوانید نوع رنگ و اندازه فونت را برای قسمت های عنوان توضیحات ، سلب مسئولیت و فوتر به حالتی که دوست دارید در بیاورید.

 

 

CONTENT BOX : از این بخش قادر خواهید بود تا میزان شفافیت تصویر زمینه را بر اساس درصد از قسمت opacity وارد کنید. هرچه میزان درصد بالاتر باشید تصویر شما واضح‌تر خواهد بود. از بخش color نیز می توانید رنگ دلخواه خود را برای اعمال کردن این خاصیت تعیین کنید که در حالت پیشفرض به رنگ مشکی می‌باشد.

LOGO : از این بخش می‌توانید لوگوی خود را در سربرگ صفحه قرار دهید. برای این منظور ابتدا از بخش image تصویر خود را آپلود کرده و یا آدرس آن را وارد کنید و سپس از بخش wirth و heightt اندازه آن را بر حسب پیکسل و یا درصد تعیین کنید.

TEXT : از این بخش می‌توانید استایل مربوط به نوشته‌ها را شخصی سازی کنید که شامل انتخاب فونت، اندازه فونت و رنگ فونت برای قسمت‌های عنوان، توضیحات، سلب مسئولیت و فوتر سایت می‌باشد.

برای راستچین کرده نوشته‌ها در صفحه کافی است تا از خاصیت direction:rtl در ان استفاده کنید و برای سایر بخش‌ها نیز می‌توانید به این شکل عمل کرده و هر بخش از صفحه را تغییر دهید.

این نکته قابل توجه هست شما حتی میتوانید دکمه ایمیل خود را سفارش سازی کنید و رنگ ، اندازه و نوع فونت دکمه ارسال ایمیل را تغییر دهید . با این کار همچنین کاربران میتوانند در صفحه در دست تعمیر نام و ایمیل خود را وارد و ارسال کنند و شما تمامی ایمیل ها ار زیرمنو Subscriber مشاهده کرده  و در انتها در متاباکس advanced کدهای css سفارشی دلخواه خود را نوشته و تغییرات را ذخیره نمایید.

 

تب text :شما در این بخش میتوانید متن های مد نظرتان را با متن های انگلیسی جایگزین کنید و تاریخ نهایی راه اندازی سایت تان را در متن شمارش معکوس وارد کرده . پس از ذخیره کردن روی تب preview رفته و صفحه ای را که ایجاد کردید مشاهده نماید

در صورتی که می‌خواهید از یک شمارنده در صفحه استفاده کنید از بخش countdown text تاریخ و ساعت دقیق خود را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

 

 

 

با مراجعه به تب preview نیز قادر خواهید بود تا تغییرات خود را مشاهده کنید.

برای تنظیمات افزونه EZP Coming Soon Page روی گزینه settings رفته و تغییرات را اعمال نمایید .

برای فعال کردن نمایش صفحه در دست تعمیر در وردپرس ابتدا status را بر روی حالت on قرار دهید .

ز بخش collection نیز می‌توانید مشخص کنید که ایمیل و نام افراد جمع‌آوری شوند یا خیر، که در صورت غیرفعال کردن تیک این دو گزینه در صفحه نمایش داده نخواهند شد.

برای نمایش آیکون شبکه‌های اجتماعی نیز می‌توانید از بخش social آدرس‌های خود را وارد کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

برای اینکه صفحه در دست تعمیر برای شما نمایش داده شود لازم است تا از اکانت خود خارج شوید، بنابراین از پیشخوان وردپرس خارج شده و آدرس سایت خود را وارد کنید و یا اینکه از مرورگر دیگری برای مشاهده تغییرات استفاده کنید.

با مراجعه به بخش Subscribers نیز می‌توانید لیست ایمیل کسانی که فرم خبرنامه را پر کرده‌اند را مشاهده کرده و با خروجی گرفتن از آن اقدام به ارسال ایمیل کنید.

شما برای طراحی جذاب تر و حرفه ای تر صفحه بزودی بر میگردیم میتوانید از قالب html در دست ساخت استفاده نمایید

این افزونه وردپرس جز افزونه های خوب برای صفحه در دست تعمیر میباشد . امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد

 

 

 

دانلود افزونه EZP Coming Soon Page از مخزن وردپرس

دانلود افزونه EZP Coming Soon Page

 

  افزونه ایجاد گالری عکس وردپرسی NextGEN Gallery