امروز میخواهیم یه روش دیگر برای اینکه سرعت سایتان بالا برود به شما پیشنهاد کنیم با افزونه Fast Velocity Minify در حالت کلی درخواست های HTTP با ترکیب فایل های CSS و جاوا اسکریپت درون گروهی از فایل کاهش پیدا میکند . در واقع با استفاده از این پلاگین وردپرس میتوانید به فشرده سازی این فایل ها بپردازید  و حجم فایل های سایت را شدیدا کاهش داده خواهد شد

 

آموزش افزونه Fast Velocity Minify

 

⚡ در شروع کار ابتدا باید افزونه Fast Velocity Minify را نصب و فعال سازی کنید پس از فعال شدن افزونه گزینه جدیدی به نام Fast Velocity Minify به بخش تنظیمات در پنل مدیریت وردپرس اضافه می شود ، روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات این افزونه وردپرس شوید .

📌 وارد تب status شوید در این قسمت شما میتوانید  فایل های کش را پاکسازی کنید و لیست فایل های JS و CSS پردازش شده را مشاهده کنید .

📌 در تب settings گزینه های موجود را در صورت نیاز بررسی و فعال و ذخیره نمایید  این گزینه ها امن هستند و اگر از افزونه کش استفاده کردید حتما تمامی آنها را پاکسازی کنید . در این قسمت میتوانید حجم فایل های JS و CSS و درخواست های http را کم و به هم بچسبانید .

📢 در واقع فاصله های اضافی موجود در این فایل ها را حذف میکنید و این عمل باعث میگردد سرعت لود سایت بیشتر و بهبود یابد .

 

 

بعد از این مراحل اگر شما در سایت gtmetrix سایت خود را قبل و بعد از نصب افزونه تست کنید میبینید که سرعت سایت چقدر زیاد شده و حجم سایت تان کاهش یافته مییابد .

🔔 به طور کلی با کاهش دادن حجم فایل های JS و CSS وردپرس می توانید سرعت لود شدن سایتتان را افزایش دهید . این کار در افزایش رتبه سئو سایت تاثیر خیلی خیلی بالایی دارد . امیدوارم این روش به درد شما خورده باشد .😉

 

دانلود افزونه Fast Velocity Minify از مخزن وردپرس

دانلود افزونه Fast Velocity Minify

 

  غیرفعال کردن نظرات برخی پست ها در وردپرس توسط افزونه One Click Close Comments